MACEDONIA FORUM - MAFF

MAKEDONSKI FORUM -MAFF, Ako ste osetlivi na psovki, gadosti,omalovazuvanja i slicno , Ve zamoluvame ne vleguvajte na Forumot!!!
 
HomeHome  PortalPortal  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 DALI NOVITE IZBORI KE PROMENAT NESTO VO NASATA ZEMJA MAKEDONIJA

Go down 
АвторПорака
MAFF
Administrator
Administrator
avatar

Број на мислења : 131
Registration date : 2008-05-03

ПишувањеПредмет: DALI NOVITE IZBORI KE PROMENAT NESTO VO NASATA ZEMJA MAKEDONIJA   13th Мај 2008, 15:59

.

DALI NOVITE IZBORI KE PROMENAT NESTO VO NASATA ZEMJA MAKEDONIJA ?
VMRO-DPMNE


 • Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски,
  на собирите постојано нагласува дека „за прашањето за името последниот
  збор ќе го имаат граѓаните“. Но, не објаснува прецизно кога и каков би
  бил тој референдум, за што би се изјаснувале граѓаните: за неменување
  на уставното име или за некое компромисно решение, се разбира, доколку
  се постигне. „ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати какви било идеи, предлози,
  сугестии што ќе имаат влијание на нашиот идентитет, посебност и нација.
  ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати какви било идеи, колку и да се добри,
  паметни, умни или не знам какви, без претходно да се консултира со
  секој граѓанин на Македонија преку референдум. Ако беше вака во 1993
  година, сигурно денеска немаше да не' именуваат како БЈРМ низ голем дел
  во светот“, изјави Груевски минатата недела во Штип.SDSM

 • Од конвенцијата на „Сонце - коалиција за Европа“
  во МНТ, Шекеринска го обвини премиерот дека продавал лажен патриотизам.
  „Треба мудрост за да се донесе вистинската одлука. Онаа група која
  денеска силно се чука во гради дека го бранела името, таа замина со
  Букурешт со веќе скршен ’рбет. Отиде во Букурешт без да го заштити
  името. Се врати од Букурешт без да ја донесе НАТО-поканата. Е тоа,
  почитувани пријатели, тоа не е патриотизам, тоа е предавство“, возврати
  Шекеринска. Таа ветува дека нејзината коалиција „за шест месеци на
  Македонија ќе и' донесе безбедност со покана во НАТО и датум за
  преговори со Европската унија“.


STO MISLITE VIE KOJ KE BIDE POBEDNIKOT NA OVIE IZBORI I STO KE PROMENI NOVATA VLADA ???

SAMO NEDAJ BOZE USTAVNOTO IME !!! Shocked.


Последната промена е направена од MAFF на 15th Мај 2008, 02:05. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://maff-mk.forumandco.com
Рампе
Newbie
Newbie


Број на мислења : 3
Age : 57
Registration date : 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: DALI NOVITE IZBORI KE PROMENAT NESTO VO NASATA ZEMJA MAKEDONIJA   15th Мај 2008, 00:05

СДС умее многу добро да лаќи сведоци сме овие 18 наесет години, Рада бие на сите камбани дека Грујевски во Букуреш отишол да го предаде името, и се вратил без договор за пријем во НАТО ??? контрадикција во нејзините зборови ако Грујо отишол да го предаде името Грчиштава ќе го прифатеа тоа и ќе се вратеа со договор за пријем во НАТО и каде Радо по ваше е направено предавството, или ако бефте вие ќе не примеја па господ да се симне Грците нема да пристанат на било кое име затова што они и Бугарите се борат оваа земја да се претопи да не остане трага од нас а ако беефте вије на влас ќе ни се случеше тоа пошто сами викате ако бефте вие на влас или ако дојдете за шесмесеци пријем во НАТО мада тоа е само ваша лага, а и да е така под које име ќе не примат и за колку време уште ќе постои таа непостоечка земја со непостоечко име, па добро како не вие старм зошто толку бескрупелозно настојувате да лажите зар мислете дека сеуште ви поминуваат лагите така ефтино, ако се вратите на Влас за три месеци ќе го решете проблемот со стечајците како ќе ѓи носете живи во Бутел.
господа од СДС па вие сте тие што не избркафте од фабриките како стечајци цели 14 наесет години го правевфте това и сега вие ќе не спасувате не фала, само по 01-06-2008 кој ќеве спасува вас.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
DALI NOVITE IZBORI KE PROMENAT NESTO VO NASATA ZEMJA MAKEDONIJA
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MACEDONIA FORUM - MAFF :: Politika-
Отиди до: